Jak wybrać odpowiednią obroże dla psa?

obroza

Obroża to niezbędny element dla każdego psa. Często kupując obroże, kierujemy się wyglądem, pomijając przy tym kwestie bezpieczeństwa oraz wygody naszego pupila. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie obroży dla swojego czworonoga!

Czy obroża jest konieczna?

obroza

Obroża jest jednym z ważniejszych akcesoriów dla psa. Dzięki niej możemy swobodnie chodzić z nim na spacery, ale również może pełnić identyfikacyjną – w przypadku braku specjalnego chipa, możemy przyczepić do obroży kartkę z numerem telefonu, aby w razie zaginięcia ułatwić jego poszukiwania.

Jaką obroże wybrać?

Zależy to przede wszystkim od wieku oraz wielkości psa. Obroża dla szczeniaka powinna być skórzana lub parciana. Powinniśmy także zadbać, aby była miękka, oraz dobrze dopasowana do wielkości psa. U szczeniaków powinno unikać się obroży elektrycznych czy kolczatek.

Obroża dla małego psa powinna być lekka, tak aby pies się przez nią nie męczył. W przypadku małych psów najlepiej sprawdzą się obroże z tworzyw sztucznych. Warto zadbać o odpowiednią jakoś tworzywa, aby obroża nie rozleciała się na spacerze.

Dla większych psów warto zaopatrzyć się w obrożę z metalową klamrą, która zabezpieczy nas w przypadku nagłego szarpnięcia przez psa.

Mamy też możliwość zakupienia obroży świecącej, która sprawdzi się idealnie przy wieczornych spacerach. Nie da się przypiąć do niej smyczy, więc należy ją traktować jako dodatek.