Jaką obrożę przeciwpchelną dla pupila wybrać?

obroża przeciw pchłom

Obroże przeciwpchelne dla psów i kotów są jedną z opcji radzenia sobie z tymi krwiożerczymi insektami. Toksyny w nich zawarte pozwalają na zabicie kleszcza nim uda mu się rozpocząć żer.

Jaką obrożę wybrać?

Obroża przeciw pchłom oraz kleszczom powinna być przede wszystkim solidnie wykonana, skuteczna i bezpieczna dla zwierzaka. Przed zakupem warto upewnić się, że materiał, z którego ją wykonano, nie rozleci się podczas pierwszego psiego spaceru czy kociej zabawy. Istotne jest również solidne zapinanie, które uniemożliwi zgubienie jej podczas wycieczki po krzakach.

obroża przeciw pchłom

Obroża na kleszcze dla psa będzie miała bardzo różne wymiary w zależności od rasy. Producenci zazwyczaj oznaczają swoje rozmiary masami zwierzaków i jeśli pupil nie jest bardzo otyły, można się kierować tymi wyznacznikami. Obroże dla niedużych psów są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki dla dużych zwierzaków, co jest w pełni zrozumiałe: większa z nich wymaga użycia znaczniejszej ilości materiałów.

Ochrona dla kota

Obroża na kleszcze dla kota nie posiada rozmiarów, jak to ma miejsce w przypadku psa. Koty są zbliżonych rozmiarów, których wahania producenci uwzględnili, dając możliwość regulacji obróżki. Więcej dowiesz się na https://www.obroza-elektryczna.pl/antypasozytnicze-obroze-dla-psow-i-kotow/.

Sposób działania tej formy zabezpieczenia jest bardzo prosty. Założona obroża przenosi na skórę pupila toksyny, które są zabójcze dla pasożytów, ale jednocześnie bezpieczne dla zwierząt domowych. To pozwala na bezpieczne i szybkie pozbycie się niechcianych gości, jak kleszcze czy pchły.