GPS dla psa to rozwiązanie problemu uciekającego czworonoga

lokalizator gps

System GPS jest najczęściej kojarzony z nawigacją samochodową i nic dziwnego, jest od lat powszechnie używany w autach. Jednak okazuje się, że nie tylko kierowcy, ale też właściciele czworonogów uciekinierów, które podążając za instynktem często znikają, mogą z powodzeniem korzystać z tego rozwiązania. GPS dla psa to urządzenie, które pozwoli zlokalizować położenie pupila.

Model dostosowany do potrzeb

skuteczny gps dla psów

Urządzenia GPS dla zwierząt domowych to nadajniki, które zakładamy psu. Mają różną formę – od breloków, przez nadajniki montowane do obroży, łączące się ze smartfonem, po profesjonalne obroże współdziałające z kompatybilnym odbiornikiem.
Breloki to najprostsze rozwiązania, które sprawdzą się w przypadku, kiedy zwierzę nie może się zbyt oddalić. Połączenie między nadajnikiem, a smartfonem, na którym można ustalić pozycję pieska, nawiązane jest za pomocą modułu bluetooth, a zatem ma dość ograniczony zasięg. Jednak pozwoli z powodzeniem odnaleźć czworonoga, który znajduje się na ogrodzonym obszarze lub ze względu na swoje cechy ucieka, ale niezbyt daleko.

Bardziej zaawansowaną formą GPSów dla psa są nadajniki mocowane do obroży. Ich obsługa następuje poprzez aplikację instalowaną na smartfonie. Oprócz tego, że można na ekranie obejrzeć mapę z aktualną pozycją zwierzęcia, dostępna jest historia trasy (np. gdy pies zostaje pod czyjąś opieką i ciekawi nas którędy przebiegał spacer). Indywidualne ustawienia pozwalają ustalić częstotliwość z jaką urządzenie będzie aktualizowało położenie, aktywować powiadomienie o zmianie miejsca, a nawet nasłuchiwać jakie dźwięki słychać w otoczeniu psa.
Urządzenia najczęściej są lekkie i wodoodporne – dzięki temu nie przeszkadzają zwierzęciu i gwarantują bezawaryjność nawet w razie deszczu czy kąpieli w kałuży. Nadajniki sprawiają, że pies jest bezpieczny, a właściciel spokojny o losy swojego pupila.